Türkiyenin en büyük dilekçe örneği sitesine hoş geldiniz aradığınız tüm dilekçe örnekleri burada

Ev Telefonu Kapatma Dilekçesi Örneği

 

EV TELEFONUNU KAPATACAKLARA UYARI
Sabit ev telefonu artık pek kullanılmaz oldu nedeni hemen herkesin artık cep telefonu kullanmaya yönelmesi. Doğrusunu söylemek gerekirse kişisel olarak benim düşüncemde ev telefonlarının gereksizleştiği düşünenlerdenim ama internet bağlantısı için şimdilik ev telefonu çekmek gibi bir durumvar yoksa görüşmeler için ev telefonu pek kullanılmıyor artık. Başka nedenlerlede olsa ev telefonunuzu iptal etmek istiyorsanız yazının sonundaki dilekçe örneğini doldurup ilgili yerlere basvurmaları gerekmektedir.

Tüketici Dernekleri Federasyonundan (TÜDEF) yazılı açıklama yapıldı. Kullanıcılar, Türk Telekom’un sabit ücret uygulaması nedeniyle ya da nakil ve diğer sebeplerle telefon hatlarını kapatıyor.Ancak bu işlemi yaparken – “hattımı kapatın” diye istekte bulunuluyor. Bu durumda Türk Telekom’un uygulamalarında hattın kapatılmasının, sözleşmenin iptal edilmesi, telefonun iptal edilmesi ve sözleşmeyle kurulan ilişkinin tüketiciye herhangi bir yükümlülük getirmeden sona ermesi anlamı taşımıyor.

Hattını tam olarak kapattırıp sözleşmeyi iptal ettirdiğini düşünen tüketici daha sonraları yüksek miktarda telefon borcu ve icra gibi durumlarla karşılaşabiliyor.

Son zamanlarda birçok tüketici bu konuda madur durumda. Müşterinin hattımı kapatın talebini Türk Telekom telefonu görüşmeye kapatma olarak yerine getiriyor ve sabit ücret ve vergiler hala gelmeye devam ediyor. Yani kapatma işlemi iptal anlamına gelmiyor. Müşterilerin bu ayrıma dikkat etmeleri gerekiyor ve Türk Telekoma ne yapmak istediklerini net bir şekilde ifade etmeleri gerekiyor.

Türk Telekom’un internet sitesinde de sözleşme ve iptal prosedürü ile ilgili bir açıklama bulunmuyor. Hattınızı eğer bir daha kullanmayacaksanız beklenmedik faturalarla karşılaşmamak için hattınızı tamamen iptal ettirmek istediğinizi belirtin.

Müşterilerin gerek Türk Telekom’a borcundan dolayı gerekse kendi isteği üzerine haberleşmeye kapatılması halinde tarifesine göre kapama ücreti alınır.
Haberleşmeye kapatılan hatlardan kapalı kaldığı süre için aylık centrex ücretinin alınmasına devam edilir.
Tahakkuk ettirilen her türlü ücretin verilen süre içerisinde ödenmemesi halinde gecikme bedeli, genel mevzuat ve tarife kuralları çerçevesinde alınır.
Türk Telekom Telefon Kapatma Dilekçesi
Türk Telekom Telefon Kapatma Dilekçe örneği nasıl hazırlanır. Sizlerden sıkça aldığımız sorulardan biriside şüpesiz ki ev telefonunuzu kapatırken istenen dilekçenin nasıl hazırlanacağına dair bilgilerdir. Şimdi sizlere elimizden geldiğinde sabit hat telefonunuzu kapatmak için hazırlamanız gereken dilekçeyi anlatmaya çalışacağız.

Umarım bu dilekçe örneği yeterli olacaktır.

SABİT TELEFON KAPATMA İŞLEMLERİ

Bunun için herhangi bir Türk Telekom abone merkezine giderek, abonelik sonlandırma – hizmet sonlandırma başvurusu yapmanız gerekiyor. Prosedür genelde aynı olsa da bireysel ve kurumsal müşteriler için başvuru belgeleri açısından farklılıklar gösterebiliyor. Ayrıca abone merkezlerine gitmeden de hat kapama başvurusu işlemi yapabilirsiniz. Bunun için yanınızda götürmeniz gereken tek şey kimlik veya kimlik yerine geçen herhangi bir belge. Eğer abone merkezine gitmek istemiyorsanız; Kimlik belgenizin fotokopisiyle birlikte abonelik sonlandırma dilekçenizi 0312 306 07 32 numaralı faks iletişim hattına gönderebilirsiniz. İşleminizi sorunsuz olarak ilerletebilmek için önceden Türk Telekom tarafından hazırlanan matbu dilekçeyi kullanmanız, dilekçeyi eksiksiz olarak doldurmanız, imzalamanız, istenilen iletişim bilgilerinizi yazmanız ve istenilen belgeleri iletmeniz önem arz etmektedir. Belgeleriniz eksiksiz ve doğru olarak ulaştıktan sonra müşteri temsilcileri 24 saat içinde sizinle temasa geçecekler. Müşteri temsilcisi ile yapacağınız telefon görüşmesinde abonelik sonlandırma başvurunuzun doğrulanması gerekmektedir. Herhangi bir yanlış işleme sebebiyet vermemek amacıyla, sizinle irtibata geçilerek hizmet sonlandırma talebiniz doğrulandıktan sonra almış olduğunuz hizmet sona erdirilebilecektir. Telefon yoluyla veya internet üzerinden sabit hat kapatma işlemi yapılamıyor. Ayrıca abone merkezine sizin gitmeniz de şart değil. Noter onaylı vekaletnameniz olması şartıyla, bir başka kişi de telefon hattı iptal başvurusu yapabilir.

Hat iptal edildikten sonra, telefon numaranız 2 ay boyunca rezerve edilir, kimseye tahsis edilmez. 2 ay içerisinde dilediğiniz zaman eski hattınıza kavuşabilirsiniz. 2 ay sonunda ise böyle bir garanti söz konusu değildir. Telefon hattı kapatma dilekçesi internetten indirilebilir.

** Türk Telekom telefon hattı kapatma ile ilgili sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.

iptal_dilekcesi

Ev telefonu kapatma dilekçesi örneği
Ev telefonunu kapatmak için dilekçe örneği indir, telefon kapatma dilekçesi örnekleri, Türk telekom ev telefonu iş telefonu hattı iptal ettirmek için kapatma dilekçesi örneğini yukarıdaki download butonuna tıklayarak indirebilirsiniz.

… İLİ … İLÇESİ TÜRK TELEKOM ŞUBESİNE
Türk Telekom …………………. il Müdürlüğüne bağlı ………………………………… numaralı sabit telefon abonesiyim. Ev telefonumu kullanmak istemediğimden dolayı telefon hattımın kapatılmasını istemekteyim. Gerekli işlemlerin yapılmasını arz ederim.

Tarih
Ad/Soyad
İmza

A D R E S :

Hat sahibi adı soyadı :

Tc. No :

Cep Tel :

Kapatılacak hat no : 0222 ..

Bir yorum

  1. hattımı kapatmak için nereye faxs çekmem gerekiyor

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. *

*