Türkiyenin en büyük dilekçe örneği sitesine hoş geldiniz aradığınız tüm dilekçe örnekleri burada

TBMM

Seçim Şikayet Dilekçe Örneği

yüksek-seçim-kurulu-ysk-itiraz-şikayet

KİMLER ŞİKAYET EDEBİLİR? Seçim şikayet dilekçe örneğini ve kimlerin şikayet edebileceği ile ilgili makamlar yasaya uygun bir şekilde değiştirilmeden yazılmıştır .Seçime dair bütün soru işaretlerini aşağıdaki yazımda bulabilirsiniz aklına takılan yorum ve sorularınızı avukatlarımıza sorabilirsiniz anında cevap verilir. Madde 110 – (Değişik: 24/3/1973 – 1700/1 md.) Bu kanunda gösterilen kurulların veya kurul başkanlarının kesin olmayan kararlarına karşı seçme yeterliğine sahip ... Devamını Oku »

Seçim Paraları Ne Zaman Ödenecek

SANDIK G

Sayın okurlarımız; 2015 yılında yapılan genel seçimde görev alanların paraları ödenmeye başladı.Sizde PTT Şubelerine resmi kimlik kartınız ile başvururarak seçim paranızı alabilirsiniz.Ülkemizde Mahalli İdareler Genel Seçimi 5 yılda bir yapılmaktadır. Mahalli idarelerde seçimle yönetime genel kişiler bu görevlerini 5 yıl boyunca devam ettirmektedirler.Ülke genelindeki sandık sayısını, sandık kurulunda görevli 6 üye ile çarptığımızda sandık kurullarında 1.165.860 kişinin görevli olduğu görülecektir. ... Devamını Oku »

Seçimde Sandık Görevlisi Nasıl Olunur?

sandik-gorevlisi

KİMLER SANDIK GÖREVLİSİ OLAMAZ? İdare amirleri, zabıta amir ve memurları, askeriyede görevli kişiler, milletvekilleri ve milletvekili adayları sandık görevlisi olamaz. Bu kişiler haricinde 18 yaşını doldurmuş olan her Türk vatandaşı sandık görevlisi olmak için başvuru yapabilir. SANDIK GÖREVLİSİNİN GÖREVLERİ NELERDİR? Sandık görevlisinin en temel görevi seçimin objektif ve adil bir şekilde sonuçlanmasıdır. Seçimlere hile karışmaması için sandık görevlilerinin her an ... Devamını Oku »

Okul Müdürlüğüne Dilekçe Örneği

okul

Dilekçeler, avukata, kişiye ya da kişinin konumuna göre değişiklik gösterebilir. Sonuçta talep edilen yargı kararının uygulanması ve uygulanması halinde ortaya çıkacak hakkın teslimi noktasında olmalıdır. Yıllardır okul müdürlüğü yapmış eğitimcilerin tabii ki kendi durumlarına uygun dilekçe hazırlayabilecekleri açıktır. Biz yine de gerek talepleri karşılamak gerekse kabaca bir harita çizmek için iki farklı dilekçe örneği paylaşıyoruz. 1-Aynı okulda kalmak istemeyen ya ... Devamını Oku »

Suriyeliler İçin Öğretmen Alımı Başvuru Formu

SURİYE

MEB SURİYELİLER İÇİN ÖĞRETMEN ALIMI YAPACAK Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından kararlaştırılan, Suriyeli öğrenciler için öğretmen istihdam etme programında ilk adım atıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin ihtiyacına göre atamaların yapılacağı sistemde, öğretmenler 5 yıllık sözleşme imzalayacak ve 2600 TL ücret alacak. İLK İHTİYAÇ DUYURUSU İZMİR’DEN GELDİ İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda, “Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ... Devamını Oku »