Türkiyenin en büyük dilekçe örneği sitesine hoş geldiniz aradığınız tüm dilekçe örnekleri burada

Sgk Dilekçe Örnekleri

Borcunu Ödemeyen Ev Sahibine Dava Dilekçesi

MjMxNTE3Mj-bina-aidatini-odemeyen-kisiye-dava-acilabilir-mi

  ÜCRET KARŞILIĞINDA! Yukarıdaki örnekte belirtilen kat malikine ait gayrimenkulün, diğer kat maliklerine devredilmesi, “bedava” olmuyor. Bunun için; Diğer kat maliklerinin, sayı ve arsa payı çoğunluğuyla, o gayrimenkulün kendilerine devredilmesi için karar almaları, Dava açılması, Hakimin hüküm vermeden önce, devir bedelinin ileride hak sahibine ödenmek üzere bankada, üçer aylık vadeli hesaba yatırılması ve makbuzunun ibrazı için uygun bir süre vermesi, ... Devamını Oku »

Şehit Ailesi Tanıtma Kartı Dilekçe Örneği

sehıt

 ŞEHİT AİLELERİN DİKKATİNE Şehit yakınları, gazi, gazi yakınları, engelli ve yaşlılara ücretsiz seyahat hakkını düzenleyen yönetmelik yayımlandı Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesini verdiği ve 12 Temmuz 2013 tarihinde 4736 sayılı Kanun’da yapılan değişiklikle getirilen şehit yakınları, gaziler, gazi yakınları, vazife malülleri, engelliler ile devlet sporcusu unvanı verilen kişilere ücretsiz seyahat uygulaması tüm Türkiye’de hayata geçiyor. Ücretsiz seyahat hakkından engelli ... Devamını Oku »

Suriyeliler İçin Öğretmen Alımı Başvuru Formu

SURİYE

MEB SURİYELİLER İÇİN ÖĞRETMEN ALIMI YAPACAK Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından kararlaştırılan, Suriyeli öğrenciler için öğretmen istihdam etme programında ilk adım atıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin ihtiyacına göre atamaların yapılacağı sistemde, öğretmenler 5 yıllık sözleşme imzalayacak ve 2600 TL ücret alacak. İLK İHTİYAÇ DUYURUSU İZMİR’DEN GELDİ İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda, “Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ... Devamını Oku »

Haksız İşten Çıkarma Nedeniyle Tazminat İstemi

isten-haksiz-yere-cikarilan-isci-ne-yapmali

HAKSIZ YERE İŞTEN ÇIKARMA NEDENİYLE TAZMİNAT NASIL AÇILIR? Sendikal tazminat için asgari 12 maaş talebinde bulunulmakla birlikte, işin durumu ve işverenin baskıları niteliği nedeniyle daha fazla talepte bulunulabilir. Mahkemeler genelde 12 maaş tazminata hükmetmektedirler. İşten çıkarılma durumunda işveren tarafından işçiye; 1-İş kanunu 28 madde uyarınca işi ve süresini içeren Çalışma Belgesi verilecektir. 2-32 Maddeye göre ücret alacakları ödenir. 3-59. maddeye ... Devamını Oku »

Adli Sicil Arşiv Kaydının Silinmesi Dilekçe Örneği

sabika-kaydi-ve-adli-sicil-sildirme

ADLİ SİCİL KAYDI NEDİR? Kesinleşmiş mahkeme kararına dayanılarak kişiler hakkında ceza ve güvenlik tedbirlerine ilişkin bilgilerin kaydedildiği sisteme ‘adli sicil’ denilmektedir. Adli Sicil Kaydı , vatandaşın devlet nezdinde tutulan suç kaydı olarak tarif edilebilir. Adli sicil kaydına halk dilinde ‘ sabıka kaydı’ da denilmektedir. Kişinin işlediği herhangi bir suç nedeniyle hükmedilen suç ve cezanın adli sicil kaydına işlenebilmesi için mahkeme ... Devamını Oku »