Türkiyenin en büyük dilekçe örneği sitesine hoş geldiniz aradığınız tüm dilekçe örnekleri burada

Öğrenci Dilekçe Örneği

ÖSYM Dilekçe Örneği

ösym dilekçe yazma kolaylıkları ve nasıl yazılır

DİLEKÇENİN YAZILMASI GEREKEN KONULAR VE İŞLEM ÜCRETLERİ sayın okurlarımız aşağıda sıraladım konular başlığında dilekçelerinizi yazabilirsiniz Yabancı uyruklu adaylar için uyruk bilgilerinde değişiklik isteği Engelli adaylar için sağlık raporu ve en gel durumunu belirttiği engelli olarak sınava girme isteğiSınav/yerleştirme sonuçlarının incelenmesi isteği (İnceleme masrafları karşılığı olarak 5,00 TL, ÖSYM’nin T.C. Ziraat Bankası Ankara Kamu Girişimci Şubesi 6028011-5229 (IBAN NO: TR 390001002533060280115229) ... Devamını Oku »

Polis akademisi dilekçe örneği

polis

Polislik mesleğinin ne kadar çiçeleli bir meslek olduğunu anladınız ancak yinede polis olmak istiyor ve bu şerefli görevi tüm zorluklarına rağmen kabul ediyorsanız o halde aşağıda size sunmuş olduğumuz polis akademisi dilekçe örneği ile birlikte kayıt işlemlerinize başlayabilirsiniz. Ancak öncesinde sizlere bir kaç gerekli bilgi vermek gerek. Hangi okulda okumalısınız en kaliteli eğitim veren yerler Polislik okulu süresi ne kadar ... Devamını Oku »

AÖF Mazeret Dilekçesi Örneği

aof-kayit-tarihleri-1369642948

Mazeretli kayıt (diğer adıyla Mazeret kaydı) normal kayıt süresi içinde kayıt yaptırmayanlara tanınan ek kayıt süresidir. Adından da anlaşılabileceği gibi bir mazeretiniz varsa ve kayıt tarihlerini bu nedenle kaçırdıysanız, ek süre içinde kayıt yaptırabiliyorsunuz. Mazeret kayıtları genellikle ne zaman yapılır ? Mazeretli kayıtlar genel olarak normal kayıt süresinin bitiminden sonraki bir kaç gün içerisinde yapılır. AÖF Mazeretli Kayıt Yenileme Döneminde ... Devamını Oku »

Okul Müdürlüğüne Dilekçe Örneği

okul

Dilekçeler, avukata, kişiye ya da kişinin konumuna göre değişiklik gösterebilir. Sonuçta talep edilen yargı kararının uygulanması ve uygulanması halinde ortaya çıkacak hakkın teslimi noktasında olmalıdır. Yıllardır okul müdürlüğü yapmış eğitimcilerin tabii ki kendi durumlarına uygun dilekçe hazırlayabilecekleri açıktır. Biz yine de gerek talepleri karşılamak gerekse kabaca bir harita çizmek için iki farklı dilekçe örneği paylaşıyoruz. 1-Aynı okulda kalmak istemeyen ya ... Devamını Oku »

Öğretmen Şikayet Dilekçesi Örneği

ogrretmn

  Şikayet Dilekçesi nasıl yazılır? Kişilerin en doğal haklarından birisi olan şikayet hakkı yasal çerçeveler içerisinde yapılmalıdır. Bir kişiyle, bir kurumla olan sorunlarınızı konuşarak çözemediğiniz takdirde ilgili makam şikayet ederek daha hızlı sonuç alabilirsiniz. Şikayetinizi yasal yollardan yaptığınız takdirde şikayet konusu olan sorun, davranış, eylem daha hızlı çözülür. Şikayetler resmi kurumlara dilekçe ile yazılı olarak bildirilmelidir. Kurumları, markaları bağlı bulundukları ... Devamını Oku »