Türkiyenin en büyük dilekçe örneği sitesine hoş geldiniz aradığınız tüm dilekçe örnekleri burada

Memur Dilekçeleri

Seçim Şikayet Dilekçe Örneği

yüksek-seçim-kurulu-ysk-itiraz-şikayet

KİMLER ŞİKAYET EDEBİLİR? Seçim şikayet dilekçe örneğini ve kimlerin şikayet edebileceği ile ilgili makamlar yasaya uygun bir şekilde değiştirilmeden yazılmıştır .Seçime dair bütün soru işaretlerini aşağıdaki yazımda bulabilirsiniz aklına takılan yorum ve sorularınızı avukatlarımıza sorabilirsiniz anında cevap verilir. Madde 110 – (Değişik: 24/3/1973 – 1700/1 md.) Bu kanunda gösterilen kurulların veya kurul başkanlarının kesin olmayan kararlarına karşı seçme yeterliğine sahip ... Devamını Oku »

Seçim Paraları Ne Zaman Ödenecek

SANDIK G

Sayın okurlarımız; 2015 yılında yapılan genel seçimde görev alanların paraları ödenmeye başladı.Sizde PTT Şubelerine resmi kimlik kartınız ile başvururarak seçim paranızı alabilirsiniz.Ülkemizde Mahalli İdareler Genel Seçimi 5 yılda bir yapılmaktadır. Mahalli idarelerde seçimle yönetime genel kişiler bu görevlerini 5 yıl boyunca devam ettirmektedirler.Ülke genelindeki sandık sayısını, sandık kurulunda görevli 6 üye ile çarptığımızda sandık kurullarında 1.165.860 kişinin görevli olduğu görülecektir. ... Devamını Oku »

Diyanet Dilekçe Örneği

diyanet-dilekce

DİYANET DİLEKÇE ÖRNEĞİ Diyanet işleri başkanı tarafından hazırlanan , diyanet’ de görevli bütün personellerin yapacakları başvurular için kullanılması gereken matbu dilekçe örneğidir. MATBU DİLEKÇE NEDİR? Herhangi bir makama sunulmak üzere aynı belirli bir biçim ve standartlarda hazırlanmış veya basılmış dilekçe örneklerine matbu dilekçe denir. DİYANET İŞLERİ BAKANLIĞI MATBU DİLEKÇE ÖRNEĞİ Diyanet işleri bakanlığı tarafından başvuruların standart hale getirilmesi, başvuruda bulunan ... Devamını Oku »

Sandık Görevi İptali İçin Dilekçe Örneği

1_kasim_2015_seciminde_gorev_almak_isteyen_ogretmenlerin_yapmasi_gerekenler_sartlar_ve_ucretleri_h45682

  Seçim Görevini İptal Ettirmenin Yöntemi Seçim görevini iptal ettirmek isteyen öğretmenlerimiz öncelikle kendilerine tebliğ edilen formu almadıysalar ve imzalamadıysalar seçim kurullarıyla irtibata geçerek iptal ettirmek istediklerini bildirmelidirler. Eğer ilçe seçim kurulu personel bulmakta çok zorlanmıyorsa bu talebi kabul edecektir. Ya da size yerinize başka birisini bulun şeklinde bir öneride de bulunabilirler. Sonuç olarak seçim görevini istemiyorsanız iptal ettirmek için ... Devamını Oku »

Öğretmen Şikayet Dilekçesi Örneği

ogrretmn

  Şikayet Dilekçesi nasıl yazılır? Kişilerin en doğal haklarından birisi olan şikayet hakkı yasal çerçeveler içerisinde yapılmalıdır. Bir kişiyle, bir kurumla olan sorunlarınızı konuşarak çözemediğiniz takdirde ilgili makam şikayet ederek daha hızlı sonuç alabilirsiniz. Şikayetinizi yasal yollardan yaptığınız takdirde şikayet konusu olan sorun, davranış, eylem daha hızlı çözülür. Şikayetler resmi kurumlara dilekçe ile yazılı olarak bildirilmelidir. Kurumları, markaları bağlı bulundukları ... Devamını Oku »