Türkiyenin en büyük dilekçe örneği sitesine hoş geldiniz aradığınız tüm dilekçe örnekleri burada

Mahkeme Dilekçe

Bina Bölümlerinin Devri İçin Mahkeme Dilekçesi

32

BİNA BÖLÜMLERİNİN DEVRİ Binada bulunan maliklerden biri arsa payının hatalı belirlendiğini düşünerek; arsa payının düzeltilmesini isteyebilir. Arsa payı düzeltilmesi talebinin hukuki dayanağı 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanununun (634 sayılı KMK) 3’üncü ve de 44’üncü maddesidir. Esas olarak arsa payı değiştirilmesi (ya da düzeltilmesi) 3’üncü madde çerçevesinde yapılmaktadır. Söz konusu madde;  Kat mülkiyeti, arsa payı ve ana gayrimenkuldeki ortak yerlerle bağlantılı ... Devamını Oku »

Faiz Davası İrtifak Bedelinin Arttırımı İçin Dilekçe Örneği İndir

96129

KAMULAŞTIRMADA FAİZ  Hukukumuzdaki en önemli konulardan biri kamulaştırma sebebiyle açılan bedel artırım davalarında faiz konusudur.Bu konu, devlet yatırımlarının artması ve arazi ve arsa gereksinimlerinin doğması nedeniyle günceliğini korumaktadır.. Kamulaştırma da hatalı ve gelişi güzel değer takdirleri yapıldığından binlerce davalar açılmak da ve maliyet raporlarında yer almayan ekstradan ödemeler ve ayrıca harçlar , yargılama giderleri , ve bu arada ücreti vekaletler ... Devamını Oku »

Görevsizlik Nedeniyle Red Edilen Davanın Tekrar Görülmesi

kck-davasinda-avukatlar-salonu-terk-etti-3752361_9164_o

GÖREVSİZLİK VE YETKİSİZLİK KARARLARI ile bağlı olmayıp, yetki hakkındaki kanunî hükümleri bütün şümulü ile nazara almak ve ona göre yetkili olup olmadığı hakkında bir karar vermek zorundadır. Meselâ, dâvâlı ikametgâhının dâvanın açıldığı yerden başka bir yerde olduğundan bahisle yetki itirazında bulunmuşsa, mahkeme dâvâlının ikâmetgâhının gerçekten başka bir yerde olduğu gerekçesiyle hemen yetkisizliğine karar vermeyecektir. Bilâkis, mahkeme özel yetki hükümlerinden birine ... Devamını Oku »

Zarar Tespit Komisyonu Dilekçe Örneği

Terörle mücadeleden doğan zararların karşılanması

Zarar tespiti için önce neyden kaynaklı bir zarar dilekçe yazmak istediğinizi bize yazın lütfen o konu ile ilgili daha detaylı bilgi verelim sizlere bu yazı da terör ve terörle mücadeleden doğan zararların karşılanması hakkında detaylı yasaların zorunlu kıldığı durumları sizlere açıklayacağım. Bu yönetmeliğin amacından bahsetmek istiyorum 5233 sayılı Terör ve Terörle Mücadeleden Doğan Zararların Karşılanması Hakkında Kanuna göre; terör eylemleri veya ... Devamını Oku »

TAPU KADASTRO İTİRAZ DİLEKÇESİ NEDİR? NASIL YAZILIR?

tapu-kadastro-genel-mudurlugu

  VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI VE BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER  Aplikasyon işlemi 1. Harita (plan) örneği istenen taşınmaz malın tapu senedi veya tapu kayıt örneği 2. Taşınmaz mal malikinin kimliği ya da vekilinin vekaletname örneği ve kimliği. 3. Taşınmaz mal malikinin temsilcisi vasi veya kayım ise mahkeme kararı ve kimliği, veli ise vukuatlı nüfus kaydı örneği ve kimliği. 4. Talep sahibi ... Devamını Oku »