Türkiyenin en büyük dilekçe örneği sitesine hoş geldiniz aradığınız tüm dilekçe örnekleri burada

Emniyet Müdürlüğü

Belediye İnşaat İstikamet Rolevesi Dilekçe Örneği

252015112313

  İnşaat istikamet rölevesi nasıl alınır? İnşaata başlamadan önce temin edilmesi gereken belgeler arasında inşaat istikamet rölevesi de bulunuyor. İnşaat istikamet rölevesi; inşaat ruhsatı alınmadan önce çizilecek olan mimari projeye altlık olmak üzere imar durumuna uygun olarak hazırlanan parselin mesafelerini ve yapılacak olan binanın ebatlarını gösteren kroki oluyor. Peki, bir arsa üzerinde inşaat yapmak istediğinizi düşünelim. İnşaat istikamet rölevesi nasıl ... Devamını Oku »

İşletme Projesinin İptali Davası

sozlesme-310x330

İşletme projesinin iptali davası ile ilgili Yargıtay kararları   İşletme projesinin iptali davası ile ilgili Yargıtay kararları Taraflar arasındaki “alacak” davasından dolayı yapılan yargılama sonunda; İzmir 2. Sulh Hukuk Mahkemesi’nce davanın reddine dair verilen 22.03.2004 gün ve 2003/870 E. 2004/352 K. sayılı kararın incelenmesi davacı vekili tarafından istenilmesi üzerine, Yargıtay 18. Hukuk Dairesi’nin 24.06.2004 gün ve 2004/4735 – 5341 sayılı ... Devamını Oku »

Yivsiz Tüfek Devir Alma Dilekçe Örneği

av-tufegi-ruhsati-nasil-alinir-1324-590x332-1

YİVSİZ TÜFEK RUHSATNAMESİ İŞLEMLERİ — Yivsiz Tüfek taşımak yada bulundurmak istiyorsanız Yivsiz Tüfek Ruhsatnamesi almak zorundasınız. Bu ruhsatname İlimizde İlçe Kaymakamları tarafından verilmektedir. — Yivsiz Tüfek Ruhsatnameleri verildiği tarihten itibaren 5 (beş) yıl geçerlidir. — Yivsiz Tüfek Ruhsatnameleri şahsa mahsustur. Bunlarda sahibinin T.C. Kimlik Numarası, adı, soyadı, yaşı, tabiiyeti, işi, ikametgahı ve verildiği tarih gösterilir. — Yivsiz Tüfek taşıyan herkes ... Devamını Oku »

Şehit Ailesi Tanıtma Kartı Dilekçe Örneği

sehıt

 ŞEHİT AİLELERİN DİKKATİNE Şehit yakınları, gazi, gazi yakınları, engelli ve yaşlılara ücretsiz seyahat hakkını düzenleyen yönetmelik yayımlandı Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesini verdiği ve 12 Temmuz 2013 tarihinde 4736 sayılı Kanun’da yapılan değişiklikle getirilen şehit yakınları, gaziler, gazi yakınları, vazife malülleri, engelliler ile devlet sporcusu unvanı verilen kişilere ücretsiz seyahat uygulaması tüm Türkiye’de hayata geçiyor. Ücretsiz seyahat hakkından engelli ... Devamını Oku »

K3 Yetkili Belgesi İçin İstenilen Belgeler

k3

K3 YETKİ BELGESİ İÇİN İSTENEN BELGELER (Ticari Amaçla Yapılacak Ev ve Büro Eşyası Taşımacılığı) 1. Başvuru Dilekçesi (Firma yetkilisi tarafından imzalanacak, kaşe vurulacak) 2. Başvuru Formu (Firma yetkilisi tarafından imzalanacak) 3. Firma sahibi gerçek kişinin/firma ortaklarının ve yetkililerin Adli Sicil Kaydı Belgesi Aslı 4. Firma sahibi gerçek kişinin/firma ortaklarının ve yetkililerin Nüfus Cüzdan Fotokopisi 5. Firma sahibi gerçek kişinin İmza ... Devamını Oku »