Türkiyenin en büyük dilekçe örneği sitesine hoş geldiniz aradığınız tüm dilekçe örnekleri burada

Cumhuriyet Savcılıgı

Sandık Görevi İptali İçin Dilekçe Örneği

1_kasim_2015_seciminde_gorev_almak_isteyen_ogretmenlerin_yapmasi_gerekenler_sartlar_ve_ucretleri_h45682

  Seçim Görevini İptal Ettirmenin Yöntemi Seçim görevini iptal ettirmek isteyen öğretmenlerimiz öncelikle kendilerine tebliğ edilen formu almadıysalar ve imzalamadıysalar seçim kurullarıyla irtibata geçerek iptal ettirmek istediklerini bildirmelidirler. Eğer ilçe seçim kurulu personel bulmakta çok zorlanmıyorsa bu talebi kabul edecektir. Ya da size yerinize başka birisini bulun şeklinde bir öneride de bulunabilirler. Sonuç olarak seçim görevini istemiyorsanız iptal ettirmek için ... Devamını Oku »

Seçimde Sandık Görevlisi Nasıl Olunur?

sandik-gorevlisi

KİMLER SANDIK GÖREVLİSİ OLAMAZ? İdare amirleri, zabıta amir ve memurları, askeriyede görevli kişiler, milletvekilleri ve milletvekili adayları sandık görevlisi olamaz. Bu kişiler haricinde 18 yaşını doldurmuş olan her Türk vatandaşı sandık görevlisi olmak için başvuru yapabilir. SANDIK GÖREVLİSİNİN GÖREVLERİ NELERDİR? Sandık görevlisinin en temel görevi seçimin objektif ve adil bir şekilde sonuçlanmasıdır. Seçimlere hile karışmaması için sandık görevlilerinin her an ... Devamını Oku »

Evlenme İddet Süresinin Kısaltılması Dilekçe Örneği

bosanma_hukuku

KADININ BOŞANMA SONRASI BEKLEME SÜRESİ (İDDET) Türk Hukuku, nesebin karışmaması için evli bir kadının boşandıktan hemen sonra evlenebilmesini belirli şartlara bağlamıştır. Türk Mevzuatında bu husus öncelikle Türk Medeni Kanunu’nun 132. Maddesinde ve Nüfus Hizmetleri Kanunu’nun 26. maddesinde belirtilmiştir. 4721 Sayılı Türk Medeni Kanunu’nun 132. maddesi; “-Evlilik sona ermişse, kadın, evliliğin sona ermesinden başlayarak üç yüz gün geçmedikçe evlenemez. -Doğurmakla süre ... Devamını Oku »

Belediye İnşaat İstikamet Rolevesi Dilekçe Örneği

252015112313

  İnşaat istikamet rölevesi nasıl alınır? İnşaata başlamadan önce temin edilmesi gereken belgeler arasında inşaat istikamet rölevesi de bulunuyor. İnşaat istikamet rölevesi; inşaat ruhsatı alınmadan önce çizilecek olan mimari projeye altlık olmak üzere imar durumuna uygun olarak hazırlanan parselin mesafelerini ve yapılacak olan binanın ebatlarını gösteren kroki oluyor. Peki, bir arsa üzerinde inşaat yapmak istediğinizi düşünelim. İnşaat istikamet rölevesi nasıl ... Devamını Oku »

İşletme Projesinin İptali Davası

sozlesme-310x330

İşletme projesinin iptali davası ile ilgili Yargıtay kararları   İşletme projesinin iptali davası ile ilgili Yargıtay kararları Taraflar arasındaki “alacak” davasından dolayı yapılan yargılama sonunda; İzmir 2. Sulh Hukuk Mahkemesi’nce davanın reddine dair verilen 22.03.2004 gün ve 2003/870 E. 2004/352 K. sayılı kararın incelenmesi davacı vekili tarafından istenilmesi üzerine, Yargıtay 18. Hukuk Dairesi’nin 24.06.2004 gün ve 2004/4735 – 5341 sayılı ... Devamını Oku »