Türkiyenin en büyük dilekçe örneği sitesine hoş geldiniz aradığınız tüm dilekçe örnekleri burada

Cezaevi Dilekçeleri

Ceza Evleri Listeleri

diyarbakir-in-5-ilcesinde-cezaevleri-kapatildi

TÜRKİYE’DEKİ BÜTÜN KAPALI VE AÇIK CEZAEVLERİ LİSTELERİ   Cezaevleri dilekçeleri ve tüm cezaevi listelerini aşağıda sizlere sıraladık eksiksiz olarak aşağıda bulunan listeyi kontrol edip merak ettiğiniz soruları anında cevaplayacak olan avukatlarımıza sorabilirsiniz.. Yorumlarınızı bekliyoruz .. CEZAEVLERİ DİLEKÇELERİNİ SAYFAMIZDA BULABİLİRSİNİZ..     Devamını Oku »

Cezaevi Sevk Nakil Dilekçe Örneği

cezaevi

Sayın okurlarımız cezaevi dilekçeleri , sevk nakil işlemleri 2016 yeni yasa dilekçe örneklerini sizlere açıklayıcı resimler ile anlatacağım . Bildiğiniz üzre cezaevleri hakim sonuçlandırdığı cezadan sonra dilekçe yazma kendinize veya yakınınıza bir dilekçe yazarak durum kontrol edip öğrenebilirsiniz . Bugün cezaevi dilekçelerinden sevk nakil dilekçesi hakkında sizleri bilgilendireceğim bilmeniz gereken ve kesin olmazsa olmaz önemli detayları sizlerle paylaşacağım .. Uzun ... Devamını Oku »

Açık Ceza Evine Ayrılma Geçiş Dilekçe Örneği

acik-cezaevi-itiraz

Açık Cezaevi  AÇIK CEZA EVİNE GEÇİŞ ŞARTLARI NELERDİR? SAYIN OKURLARIMIZ ;Açık cezaevine geçiş şartları, açık cezaevine ayrılma yönetmeliği ile düzenlenmiştir. Yönetmelikle kimlerin kapalı cezaevine girmeden doğrudan açık cezaevine geçiş hakkı olduğu, kimlerin kapalı cezaevinden açık cezaevine ayrılma hakkına sahip olduğu ve açık cezaevine geçiş hakkı olmayan hükümlülerin kimler olduğu ifade edilmiştir. Açık Cezaevine Geçiş Şartları (md.5) Açık cezaevine geçiş hakkından ... Devamını Oku »

Ceza Evi Dış Güvenlik Yasası Son Durum

bozdag-dis-guvenlik-562

Sayın okurlarımız öncelikle TBMM Genel Kurulu’nda, ceza evlerinin dış güvenliğinin jandarmadan Adalet Bakanlığı personeline 5 yıl içinde devredilmesini öngören kanun tasarısının birinci bölümü içindeki maddeler kabul edildi. Bilinmesi gereken TBMM Genel Kurulu’nda, gündem dışı konuşmaların ardından, görüşmeleri yarım kalan Ceza İnfaz Kurumları Hizmetleri Kanunu Tasarısı’na geçildi. Görüşmeler, Tasarı’nın 13. maddesinden başladı. DIŞ VE İÇ GÜVENLİK DAİRE BAŞKANLIKLARI KURULUYOR! Herkesce bilinip kabul ... Devamını Oku »

Denetimli Serbestlik Dilekçesi Örneği

denetimli-serbestlik-3-yila-mi-cikartiliyor-14004

Denetimli Serbestlik Nedir? Denetimli serbestlik, yasa tarafından belirlenen deneme süresinde, kişinin cezasının sosyal hayat içerisinde infazına olanak sağlayan bir ceza hukuku kurumudur. Suç işleyen kişi sosyal yaşam içerisinde denetimli serbestlik yoluyla gözlemlenmektedir. Denetimli serbestlik yasası, kişinin ailesiyla bağlarını sürdürebilmesi ve dış dünyayayla uyum sağlayabilmesi gerekçesiyle çıkartılmış bir yasadır. Hükümlü cezasını cezaevinde infaz ederken koşullu salıverilmesine belli bir süre kalınca tahliye ... Devamını Oku »