Türkiyenin en büyük dilekçe örneği sitesine hoş geldiniz aradığınız tüm dilekçe örnekleri burada

Belediye

Bina Bölümlerinin Devri İçin Mahkeme Dilekçesi

32

BİNA BÖLÜMLERİNİN DEVRİ Binada bulunan maliklerden biri arsa payının hatalı belirlendiğini düşünerek; arsa payının düzeltilmesini isteyebilir. Arsa payı düzeltilmesi talebinin hukuki dayanağı 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanununun (634 sayılı KMK) 3’üncü ve de 44’üncü maddesidir. Esas olarak arsa payı değiştirilmesi (ya da düzeltilmesi) 3’üncü madde çerçevesinde yapılmaktadır. Söz konusu madde;  Kat mülkiyeti, arsa payı ve ana gayrimenkuldeki ortak yerlerle bağlantılı ... Devamını Oku »

Seçim Şikayet Dilekçe Örneği

yüksek-seçim-kurulu-ysk-itiraz-şikayet

KİMLER ŞİKAYET EDEBİLİR? Seçim şikayet dilekçe örneğini ve kimlerin şikayet edebileceği ile ilgili makamlar yasaya uygun bir şekilde değiştirilmeden yazılmıştır .Seçime dair bütün soru işaretlerini aşağıdaki yazımda bulabilirsiniz aklına takılan yorum ve sorularınızı avukatlarımıza sorabilirsiniz anında cevap verilir. Madde 110 – (Değişik: 24/3/1973 – 1700/1 md.) Bu kanunda gösterilen kurulların veya kurul başkanlarının kesin olmayan kararlarına karşı seçme yeterliğine sahip ... Devamını Oku »

Seçim Paraları Ne Zaman Ödenecek

SANDIK G

Sayın okurlarımız; 2015 yılında yapılan genel seçimde görev alanların paraları ödenmeye başladı.Sizde PTT Şubelerine resmi kimlik kartınız ile başvururarak seçim paranızı alabilirsiniz.Ülkemizde Mahalli İdareler Genel Seçimi 5 yılda bir yapılmaktadır. Mahalli idarelerde seçimle yönetime genel kişiler bu görevlerini 5 yıl boyunca devam ettirmektedirler.Ülke genelindeki sandık sayısını, sandık kurulunda görevli 6 üye ile çarptığımızda sandık kurullarında 1.165.860 kişinin görevli olduğu görülecektir. ... Devamını Oku »

Destekleme Başvuru Dilekçe Örneği

20150210_ordu-da-iyi-tarima-286-bin-500-tl-destek

2016 DESTEKLEME BAŞVURULARI BAŞLADI IHA 2016 Tarımsal üretim yılı için Çiftçi Kayıt Sistemi başvuruları başladı. 1 Eylül’den itibaren başlayan başvurular 30 Haziran 2016’da sona erecek. Tarımsal desteklemelerden faydalanmanın ön şartı olan Çiftçi Kayıt Sistemi başvuruları 1 Eylül’de başladı. Kayıt ve güncellemelerini yapabilmeleri için üreticilerin, istenilen belgelerle birlikte 30 Haziran 2016 tarihine kadar bağlı bulundukları il, ilçe Gıda Tarım ve Hayvancılık ... Devamını Oku »

Belediye İnşaat İstikamet Rolevesi Dilekçe Örneği

252015112313

  İnşaat istikamet rölevesi nasıl alınır? İnşaata başlamadan önce temin edilmesi gereken belgeler arasında inşaat istikamet rölevesi de bulunuyor. İnşaat istikamet rölevesi; inşaat ruhsatı alınmadan önce çizilecek olan mimari projeye altlık olmak üzere imar durumuna uygun olarak hazırlanan parselin mesafelerini ve yapılacak olan binanın ebatlarını gösteren kroki oluyor. Peki, bir arsa üzerinde inşaat yapmak istediğinizi düşünelim. İnşaat istikamet rölevesi nasıl ... Devamını Oku »