Türkiyenin en büyük dilekçe örneği sitesine hoş geldiniz aradığınız tüm dilekçe örnekleri burada

Adalet Bakanlıgı

Evlenmenin Yasaklanması Meni Dilekçe Örneği

dilekce

Sayın okurlarımız sıkça sorulan sorularda bugün evlenmenin yasaklanması meni konumuz yer almaktadır. Kısa bir dilekçe yolu ile hukuken onaylanması daha kolaydır. TESTLER POZİTİF ÇIKTIĞINDA EVLENMENİN HUKUKSAL SONUCU Testlerin eş adaylarının isteyerek veya istemeyerek verdiği rıza sonucu yapılan testlerin bazılarının pozitif çıkması durumunda yani evliliğe engel olduğu iddia edilen hastalıklardan bazılarının var olması durumunda evlenme başvurusu reddedilebilir mi? Hukuk devletinde kişilik ... Devamını Oku »

Seçim Şikayet Dilekçe Örneği

yüksek-seçim-kurulu-ysk-itiraz-şikayet

KİMLER ŞİKAYET EDEBİLİR? Seçim şikayet dilekçe örneğini ve kimlerin şikayet edebileceği ile ilgili makamlar yasaya uygun bir şekilde değiştirilmeden yazılmıştır .Seçime dair bütün soru işaretlerini aşağıdaki yazımda bulabilirsiniz aklına takılan yorum ve sorularınızı avukatlarımıza sorabilirsiniz anında cevap verilir. Madde 110 – (Değişik: 24/3/1973 – 1700/1 md.) Bu kanunda gösterilen kurulların veya kurul başkanlarının kesin olmayan kararlarına karşı seçme yeterliğine sahip ... Devamını Oku »

Seçim Paraları Ne Zaman Ödenecek

SANDIK G

Sayın okurlarımız; 2015 yılında yapılan genel seçimde görev alanların paraları ödenmeye başladı.Sizde PTT Şubelerine resmi kimlik kartınız ile başvururarak seçim paranızı alabilirsiniz.Ülkemizde Mahalli İdareler Genel Seçimi 5 yılda bir yapılmaktadır. Mahalli idarelerde seçimle yönetime genel kişiler bu görevlerini 5 yıl boyunca devam ettirmektedirler.Ülke genelindeki sandık sayısını, sandık kurulunda görevli 6 üye ile çarptığımızda sandık kurullarında 1.165.860 kişinin görevli olduğu görülecektir. ... Devamını Oku »

Sandık Görevi İptali İçin Dilekçe Örneği

1_kasim_2015_seciminde_gorev_almak_isteyen_ogretmenlerin_yapmasi_gerekenler_sartlar_ve_ucretleri_h45682

  Seçim Görevini İptal Ettirmenin Yöntemi Seçim görevini iptal ettirmek isteyen öğretmenlerimiz öncelikle kendilerine tebliğ edilen formu almadıysalar ve imzalamadıysalar seçim kurullarıyla irtibata geçerek iptal ettirmek istediklerini bildirmelidirler. Eğer ilçe seçim kurulu personel bulmakta çok zorlanmıyorsa bu talebi kabul edecektir. Ya da size yerinize başka birisini bulun şeklinde bir öneride de bulunabilirler. Sonuç olarak seçim görevini istemiyorsanız iptal ettirmek için ... Devamını Oku »

Avukatsız Anlaşmalı Boşanma Dilekçesi Örneği

4ea14fbac21517069ff7ca256ca95346

Anlaşmalı Boşanma Davası Nasıl Açılır ? Anlaşmalı boşanma Türk Medeni Kanunumuzun 166. Maddesinde yer almakta olup bu madde metninde düzenlenmiştir. Bu maddeye göre anlaşmalı boşanma şu şekilde yasamızda yer almıştır : ‘Evlilik en az bir yıl sürmüş ise, eşlerin birlikte başvurması ya da bir eşin diğerinin davasını kabul etmesi halinde evlilik birliği temelinden sarsılmış sayılır. Bu halde boşanma kararı verilebilmesi ... Devamını Oku »