Türkiyenin en büyük dilekçe örneği sitesine hoş geldiniz aradığınız tüm dilekçe örnekleri burada

Dilekçe Nasıl Yazılır Dilekçe Örnekleri

Dilekçe Nedir

Dilekçe kendi başınıza yada bir topluluk ile resmi bir makam yada kuruluşa her hangi bir konuda şikayet, istek yada öneri yapabileceğiniz resmi bir evraktır.Eğer bir kimse doğru bir şekilde dilekçe yazabiliyor ve anlatım yapabiliyorsa mutlaka onun isteği kabul olur yada davasını kazanabilir.Bu arada unutmadan dilekçenin diğer adı arzuhal olarak geçmektedir.

Bu yazıyı tamamıyla okuduğunuzda sizde en temiz şekilde nasıl dilekçe yazılır öğrenmiş olacak ve başarılı olacaksınız.

Dilekçe Nasıl Yazılır

Dilekçe nasıl yazılır özellikleri nelerdir bakın bu konuya çok dikkat etmelisiniz idda ettiğiniz konuda haklılığınızı kanıtlayın.

1-Kesinlikle dilekçe yazarken çizgisiz beyaz a4 kağıdı kullanacaksınız.

Neden: Kurallar gereği dilekçe çizgisiz olmalıdır.

2-Kalem ile yazılması önerir herkes ama kesinlikle Bilgisayar yada Daktilo ile dilekçenizi yazmalısınız.

Neden: Dilekçeyi kalem ile yazmak idda ettiğiniz yada talep ettiğiniz konunun sizin için değerli olmadığını ancak bilgisayar yada daktilo ile dilekçe hazırlamanız bu iş için emek harcadığınızı para harcadığınızı ve sizin için konunun çok ehemniyetli olduğunu karşı tarafa okuyan hakim yada her kimse belli eder.

3- Yazım kurallarına çok dikkat etmelisiniz.

Neden: Bu da yine sizin ne kadar özen gösterdiğinizi gösterir.Yalnız herkes Türk dil kurumunun inceliklerini bilmek zorunda değil.Bu noktada zaten biz devreye giriyoruz sitemizde başvuracağınız her devlet dairesinin yada kurumun hazır dilekçe örneği mevcut.

Dilekçe Örnekleri

1

dilekçe nasıl yazılır

dilekçe nasıl yazılır

2

dilekçe örnekleri

dilekçe örnekleri

 

Önemli davalar yada kurumlara başvurular için bize aşağıdan yazın 2 saat içerisinde Arzuhalcilerimiz sizlere önerilerde bulunsun.İnanın bir bilenin yorumu size çok şey kazandıracaktır.Bu hizmeti site kullanıcılarımıza ücretsiz olarak sağlamaktayız.

28 yorum

 1. ben tapu kadastroda işim var bir arazinin kafastro ölçümünü yaptiracam başvuru dilekçesi hakkında yardımlarınızı rica ederim Teşekkürler.

 2. iyi çalışmalar
  EV DEKORASYON VE TADİLAT firmasına zamanında ve eksiklerle dolu işleri yapması için ihtarname çekmem gerekiyormuş
  tüketici hakları mahkemesine vereceğim internet te araştırmalarımda herhangi bir ihtarname örneğine rastlamadım yardımcı olursanız sevinirim

  • Bu konu ile ilgili bilgilendirmeyi tüm detaylı ile mail adresinize ilettik.
   Tekrar edelim Dekorasyon ve tadilat konuları işin başında beklenilmesi gereken bir olay başınıza gelen bu kötü olaydan sonra bunu tecrübe ettiniz ancak önemli değil mail adresinize yazdığımız konular üzerinde durarak gerekli önlemleri almış olursunuz.
   Geçmiş olsun.

 3. iyi çalışmalar ben bir kargo şirketinde çalışmaktayım.çalışmış olduğum şirket yeni bir şube açacak. bende açacakları bu şubenin müdürü olmak için dilekçe yazmam gerekiyor. kurum içi yapacağım bu mevki değişikliği için nasıl bir dilekçe yazabilirim acil yardımcı olursanız sevinirim.

  • Genel olarak yeni açılan işletmelerde önce müdür vekili atanır.Yani müdürlüğü tescillenmemiş ancak vekil olduğu içinde %99 zaten oraya o müdür olacak bu anlam çıkartılır.Öncelikle işletmenizdeki süreci bilmemiz gerekiyor.Bunu en iyi siz bilirsiniz.
   Fakat biz yinede mail adresinize müdürü seçilebilmeniz konusunda etkili olabileceğiniz bazı tiyoları ilettik.
   Hayırlısı olsun.

 4. Bina yaptım binamın etrafı askeriye tarafından Hendek kazıldı ayrıcana binanın önünde de bariyer var ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

 5. çetin çınkılıç

  önceliklen saygılarımı iletıyorum bütün çalışanlara ben aylar önce adli sicilime dılekçe yaszdım sicilim silindi sizlere devletime çok tşk ederim şükranlarımı sunarım ama şuan işime geri dönecem ama ayadönemiyorum ben tatvan ordu evende yaklaşık 17 aya yakın taşaron işçisi olarak çalıştım ama 11 ayda bana hapis cezası geldi giriş çıkış yaptım sonra 1 aylık süre kamuda yasaklılığım çıktı ve ben hepsine infaz ettım ama arşif kaydımdan dolayı sıkıntı yaşıyorum 4 çocuklu bır babayım evim kıra hiçbır gelitrim yok tek umudmda işime bıran önce denmek sizlertden tek ricam arşif kaydımın silinmesini talep eder ve arz ederim saygılarımla

 6. adliyenin yapmış olduğu katiplik sınavına başvuru yaparken yanlışlıkla f klavye kullandığımı söyledim daha sonra değiştirmek istediğimde dilekçe yazmam gerektiğini söylediler fakat yardımcı olunmadı sizden ricam kısa zamanda yardımcı olursanız çok sevinirim

 7. Slm ben2005 yılında tsk.dan disiplinsizlikten nedeniyle ilişkim kesildi.bu yeni kanun tasarısıyla tsk.ya geri dönüş için MSB. Nadilekçe yazmak istiyorum.bana örnek dilekçe gönderebilirmisiniz.şimdiden tşkl.

 8. Kredi karti madurum

 9. Slm iyi günler kolay gelsin ben terör magduruyum lakin bana red kararı geliyor zarar tesbit komisyonundan bana yardımcı olabilirmisiniz

  • Bu konuda sonuna kadar arkanızdayız.Her türlü özel bilgi yardım ve desteği her an talep edebilirsiniz.
   Gerekli açıklama mail adresinize gönderildi ve kişisel telefonumu da yazdım yanınızda olacağız.

   • Iyi aksamlar sayin adminim k.bakmayin rahatsiz etmek istemem yaziniz bana gelmemiş gerçekten cok magdurum babam 1994 te terör tarafindan öldürüldü annem beni kücükken terk etti bi kiz kardeşim vardi oda vefat etti iç işler Bakanlığına Genel kurmay başkaligina sgk her yere gittim bana hiçkimse yardimci olmuyor ne olursunuz bana yardim Elli uzatin kişisel tl gönderiyorum size0545 644 8960

   • Iyi aksamlar sayin adminim k.bakmayin rahatsiz etmek istemem yaziniz bana gelmemiş gerçekten cok magdurum babam 1994 te terör tarafindan öldürüldü annem beni kücükken terk etti bi kiz kardeşim vardi oda vefat etti iç işler Bakanlığına Genel kurmay başkaligina sgk her yere gittim bana hiçkimse yardimci olmuyor ne olursunuz bana yardim Elli uzatin kişisel tl gönderiyorum size0545 644 8960

 10. İyi günler emniyet müdürlüğünde teknisyen yardımcısı olarak çalışıyorum 68b kapsamında derece kadememin düzeltilmesiyle ilgili personel şubeye dilekçe yazmam lazım yardımcı olursanız sevinirim.

  • Derece kademesi arttırılma konusu biraz çetrefilli malesef biraz tanıdık ve ahbap işi ile ilerliyor neden biliyor musunuz çünkü bu torba kanun ile süreler değiştirildi ancak sizi yeni sistem de de eski usülden devam ettirecek bir yetkili bulabilirsiniz.

   Detaylı mail atıldı çok işinize yarayacak.

 11. İyi akşamlar 4.sinifa giden bir kızım var.bu yıl başında öğretmenimizin yedek öğretmen olduğunu ogrenDik.fakat biz öğretmenimizin değişmesini istemiyoruz.bunun için meb dilekçe yazmak istiyoruz.sizden en uygun şekilde yardım bekliyorum.

 12. Cezaevinde bulunanan kişiye evrak vermek icin dilekçe yazmam gerekiyor bunu nasil yazabiliriz

 13. Ben nüfus cüzdanını kaybettim onun için nasıl dilekçe yazabilirim çok acill

 14. Okulda kulüp açmak istiyorum bunun için dilekçe yazmam gerek. Nasıl yazabilirim

 15. eşim dedesinden kalan miras için reddi miras davası açtı ve karar verildi. fakat öğrendik ki eşimden sonra miras hakkı çocuklarımıza geçmiş. çocuklarımız içinde reddi miras davası açmak istiyoruz. nasıl bir dilekçe yazmalıyız?

 16. Merhaba ben Nüfüs müdürlüğüne Türk soyluluğun ispat ve tespiti için dilekçe yamam gerekiyor nsıl yazacağım yardımcı olabilir misiniz?

 17. Merhaba Konya Ermenek M tipikapalı ceza evinde yatan gökhan taş isminde kardeşimin içerideki mahkumların zorla kantinden alışveriş yaptırıp parasını harcıyorlarmış ve vermemek isteyince direnince zorluk çıkarıp dövmeye kalkışıyorlar bu durumu gardiyanlara bildirmesine rağmen bir kaç gün hücrede yatıp aynı kovuşa tekrar koyuyorlarmış bu konu hakkında bilgi almak istiyorum.

 18. 7 kardeşiz anamızda 86 yaşında babadan kalan anamızın üzerindeki malları bir oğluna verdiği 10 sene önceki vekalet ile satıp parasını diğer kaşleşler ile yiyor.anamız bir çok şeyden habersiz.satılmayan taşınmazların satılmaması için ne yapmalıyım.saygılar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. *

*